bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona przeciwpożarowa Pawłowski Igor

Bezpieczne mocowanie zblocza


Artykuł o SEP Pawłowski BHP ppoż.

To w jaki sposób mocujemy zblocze do rusztowania lub innego elementu przestrzeni jest ważne. Za jego wykorzystaniem transportuje się cięższe lub lżejsze przedmioty oraz materiał. Ważne jest, aby zadbać o to, abyśmy mieli pewność, że zblocze jest zamontowane w pewny sposób.

Poniższa fotografia przedstawia jego przymocowanie z wykorzystaniem przypadkowego grubego sznura. Sam węzeł wykonany jest w taki sposób, że w zasadzie nie powinien się rozwiązać. Natomiast pytanie pozostaje jedno; jakim maksymalnym ciężarem może być obciążony cały zestaw? Tak, ażeby stosowana lina nie pękła? Tego nie wie już nikt.

W takich przypadkach zachęcamy do zapoznania się z instrukcją producenta zblocza oraz stosowania wyposażenia dodatkowego, które dostarczone jest z tym zbloczem.

Ponadto w przypadku mocowania zblocza na rusztowaniu— warto skonsultować się z firmą rusztowaniową i omówić wszelkie wątpliwości w zakresie odpowiedniego mocowania i dociążania elementów rusztowania. Zachęcamy także do stosowania wciągarek do 250 kg, które w sprawny sposób transportują ładunki, jednocześnie ułatwiając pracę.

bezpieczne mocowanie zblocza Pawłowski BHP ppoż.